Ekologia w domu

entuCzasami przez "detergenty" rozumie się wszelkie środki czyszczące jako takie. W przemyśle środków czystości rozgranicza...Kiedy mamy mieszkanie warto pomyśleć o ekologiczne środki czystości. Ograniczy to ilość szkodliwych środ

Dodane: 14-11-2015 09:28
Ekologia w domu Kiedy mamy mieszkanie warto pomyśleć o . Ograniczy to ilość szkodliwych środków w naszym bliskim otoczeniu oraz ochronimy nasze dzieci przed ich działaniem.Definicja detergentuCzasami przez "detergenty" rozumie się wszelkie środki czyszczące jako takie. W przemyśle środków czystości rozgranicza...Kiedy mamy mieszkanie warto pomyśleć o . Ograniczy to ilość szkodliwych środków w naszym bliskim otoczeniu oraz ochronimy nasze dzieci przed ich działaniem.

Definicja detergentu

Czasami przez "detergenty" rozumie się wszelkie środki czyszczące jako takie. W przemyśle środków czystości rozgranicza się jednak wyraźnie "detergenty właściwe" - w sensie pierwszej definicji oraz pozostałe składniki środków czyszczących - takie jak nabłyszczacze, dodatki koloryzujące, dodatki zapachowe, odżywcze, antystatyczne, wybielające itp.

Detergenty utożsamia się czasem z surfaktantami, co jednak nie jest poprawne, gdyż nie wszystkie detergenty działają jak surfaktanty i nie wszystkie surfaktanty są stosowane jako detergenty.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Detergenty


Chemia w domach

Kosmetyki i chemia domowa wbrew pozorom mają sporo wspólnego. W obu tych produktach mogą znaleźć się substancje drażniące naszą skórę i źle wpływające na nasze zdrowie. Dlatego coraz częściej można spotkać z domostwami w których stosuje się tylko i wyłącznie ekologiczne produkty.

Takie eko sprzątanie nie jest droższe od chemicznego, a na pewno zdrowsze i bezpieczniejsze. Trzeba nabrać tylko wprawy w tego typu sprzątaniu i nie zniechęcić się kiedy coś nie chce się doczyścić w trybie natychmiastowym.


Komercyjne sprzątanie

Czy w przy sprzątaniu komercyjnym można stosować niechemiczne środki czystości? Myślę, że można, a nawet byłoby to wskazane przy sprzątaniu np. szkół i przedszkoli, gdzie nasze pociechy przebywają sporo czasu.

Wiadomo, że pewne rzeczy trzeba wydezynfekować: toaleta itd. Jednak nie ma potrzeby traktowania tymi samymi środkami podłogi w korytarzu czy w kuchni- tutaj wystarczy ocet z sokiem z cytryny i trochę naturalnego płynu. Wystarczy odrobina dobrej woli, aby totalnie zrezygnować z chemii przy sprzątaniu na zlecenie.© 2019 http://www.apteki.olsztyn.pl/